صفحه اول     درباره ما     تماس با ما     پیوندها     گالری عکس   پنجشنبه، 29 خرداد 1393 - 14:54   
  تازه ترین اخبار:پخش فیلم برکت هنگام دریافت جایزه گلدپاندا چین     پخش فیلم برکت هنگام دریافت جایزه گلدپاندا چین     دریافت جایزه اول جشنواره گلدپاندا چین     شعر " شهید"          جایزه پاندای طلایی جشنواره چین به مستند ایرانی رسید     دانستنیهای قرآن     فیلم برکت از ایران در جشنواره" بار" مونته نگرو      افتخارآفرینی فیلم ایرانی برکت در جشنواره بین المللی فیلم بوسنی      شعر طاووس      راهیابی دو فیلم مستند به جشنواره بین المللی بوسنی      مستند ایرانی "برکت" در جشنواره شوالیه طلایی روسیه     سروده ای در وصف دره بید      معرفی فریدن     پیشنهاد تشکیل کمیته جذب سرمایه گذاران در منطقه فریدن بزرگ      افتتاح اولین دوره کلاس های آموزش زبان انگلیسی     یادداشتی در وصف روستای دره بید      تاریخچه دره بید     افتتاح اولین جشنواره گل و گیاه دره بید     افتتاح اولین جشنواره گل و گیاه دره بید       
- اندازه متن: + -  کد خبر: 88شنبه، 16 دی 1391 - 18:28
پیشنهاد تشکیل کمیته جذب سرمایه گذاران در منطقه فریدن بزرگ
جلسه هیات موسس، موسسه توسعه و پیشرفت فریدن بزرگ با حضور اعضا و چند تن از روسای کمیته های مختلف تشکیل شد.
  

پیشنهاد تشکیل کمیته جذب سرمایه گذاران در منطقه فریدن بزرگ

جلسه هیات موسس، موسسه توسعه و پیشرفت فریدن بزرگ با حضور اعضا و چند تن از روسای کمیته های مختلف تشکیل شد.

در این جلسه علی اکبر کاظمی رئیس کمیته تشکیلات پیشنهاد تشکیل کمیته اقتصادی  که کار جذب سرمایه ها را برعهده داشته باشد مورد تاکید قرار داد. این کمیته طرح های سرمایه گذاری را به سرمایه گذاران معرفی و همچنین زمینه های سرمایه گذاری در زمینه های مختلف از جمله بخش کشاورزی در منطقه فریدن را از طریق هماهنگی با مسئولان ذیربط فراهم خواهد کرد.وی افزود: این کمیته همچنین اهمیت منطقه فریدن را به منظور فراهم کردن فرصت های سرمایه گذاری برای ایجاد کارگاه های کوچک و متوسط تولیدی و صنعتی برای سرمایه گذاران تشریح خواهد کرد.کاظمی در ادامه گفت: قرار شده پتانسیل های معدنی منطقه فریدن از سوی سازمان زمین شناسی و همچنین استعدادهای سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای صنعتی در منطقه نیز از طریق معاونت استان های وزارتخانه اعلام شود.  وی افزود: برای شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری نیاز است مکاتباتی با سرمایه گذاران هم داشته باشیم تا آنان نیز شناخته شوند. کاظمی ادامه داد: به منظور شناسایی ظرفیت های منطقه و همچنین علاقه مندان به سرمایه گذاری در منطقه فریدن باید همایشی برگزار شود تا این افراد دور هم جمع شوند و در نهایت شرکت های سرمایه گذاری تاسیس شود.
وی گفت: با دبیرخانه ای که به منظور جلب سرمایه گذاری تشکیل خواهد شد، سرمایه گذاران از طریق این دبیرخانه بدون طی کردن بروکراسی اداری، جذب خواهند شد و ادارات ذیربط نیز به سهولت مجوزهای لازمه را صادر خواهند کرد. کاظمی تصریح کرد: قرار است ما مشاوران فکری سرمایه گذاران باشیم و آنان را هدایت و راهنمایی کنیم. کاظمی گفت: ایجاد مرکز تحقیقات گیاهان دارویی فریدن یک ضرورت است زیرا منطقه فریدن بزرگ از پتانسیل های بالایی در این زمینه برخوردار است و فرصت های شغلی فراوانی را برای مردم منطقه ایجاد خواهد کرد. وی در عین حال افزود: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی  نیازمند شبکه بازاریابی و توزیع است.
سید حسین میرافضلی رئیس کمیته صنعت موسسه نیز در این جلسه گفت: مهمترین بخش برای هر نوع سرمایه گذاری، بازاریابی است. میر افضلی تصریح کرد: نقش ما شناسایی ظرفیت ها و امکانات و هماهنگی بین عوامل تاثیرگذار است و هیچ نقشی در بخش اجرایی نخواهیم داشت. وی یکی از موانع سرمایه گذاری را وجود مقررات زائد اداری ( بروکراسی) ذکر کرد و افزود: باید برای سرمایه گذاری در منطقه فریدن جذابیت هایی از جمله معافیت مالیاتی فراهم شود تا سرمایه گذاران رغبت بیشتری نشان دهند.
میرافضلی با بیان اینکه حمل و نقل بین 10 تا 50 درصد هزینه های تولید را به خود اختصاص می دهد، گفت: یکی از موضوعاتی که تاکنون به آن توجهی نشده است، ایجاد خط آهن فریدن است که کارهای مطالعاتی آن انجام شده و لذا باید پیگیری های لازم برای تخصیص بودجه ای برای آن در سال 1392 انجام شود زیرا که در جذب سرمایه گذاری در منطقه اهمیت زیادی دارد.
وی همچنین انجام کارهای مطالعاتی در زمینه صنایع پایین دستی پتروشیمی ، صنایع خانگی ، قطعات خودرو و ... را برای منطقه فریدن بزرگ ضروری خواند و بر لزوم هماهنگی در زمینه های فوق تاکید کرد.
وی اظهار کرد: مکاتباتی نیز با معاونت استان ها وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در زمینه پتانسیل های منطقه در زمینه معدن و صنایع معدنی انجام شده است.
دکتر صانعی دره بیدی مسئول کمیته آموزش و پژوهش نیز در این جلسه گفت: ما باید از لحاظ آموزشی کاری کنیم که استعدادهای منطقه شکوفا شود که در این زمینه لازم است بررسی شود آیا نیازی به احداث دبیرستان برای ادامه تحصیل نوجوانان و جوانان منطقه هست یا خیر؟
وی افزود: باید با برنامه ریزی های لازم کاری کنیم که مردم فریدن به حدی از رشد برسند که هنگام تحصیل فرزندانشان، آنان را به کار نکشند و این رشد فرهنگی به وجود بیاید که کودکان و نوجوانان فقط باید درس بخوانند.
دکتر صانعی تاسیس یک مدرسه عالی یا مرکز آموزش حرفه ای در بخش گیاهان دارویی و کشاورزی را پیشنهاد کرد و گفت: با تاسیس این مرکز یک کشاورز علاوه بر کار تجربه ای که آموخته، با اصول علمی بخش کشاورزی نیز آشنا خواهد شد.
وی افزود: وجود انواع گیاهان دارویی مانند کتیرا، جوشیر،  گزانگبین و ... در منطقه می طلبد که صنایع حرفه ای مرتبط با آنها ایجاد و با بسته بندی های شکیل بتوان این نوع محصولات را صادر و اشتغال فراوانی را برای منطقه ایجاد کرد.
آقای یسلیانی نیز در این جلسه با ذکر حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) ، خدمت به مردم را بسیار با اهمیت خواند و گفت: هر توسعه ای باید مبتنی بر الگو باشد که بهترین الگو فلسفه اسلامی است که سعادت را هم برای دنیا و هم برای آخرت می خواهد.
وی آشنایی با سیاست های کلان و شناختن پتانسیل های منطقه را یک ضرورت خواند و افزود: چنانچه یک بانک اطلاعات قدرتمند بر روی سایت فریدن قرار گیرد، قدرت عظیمی ایجاد خواهد کرد ضمن اینکه بیش از 50 درصد مشکلات را حل می کند.
یسلیانی با بیان اینکه در توسعه بدنبال توانمندی افراد در تمام ابعاد هستیم، خاطرنشان کرد: در توسعه منطقه فریدن باید به توسعه کشوری نیز فکر کنیم و مدنظر قرار دهیم.وی تصریح کرد: در توسعه باید تمام نقاط قوت و ضعف و همچنین فرصت ها و تهدیدها را بررسی کنیم و در حقیقت مهندسی توسعه داشته باشیم.وی ادامه داد: باید در طرح های اقتصادی منطقه ، کارهای بیشتری انجام شود ضمن اینکه داشتن بودجه های مورد نیاز نیز یک ضرورت محسوب می شود.
آقای شفیعی رئیس کمیته کشاورزی نیز به عنوان دیگر سخنران جلسه گفت: در بحث کشاورزی، موضوع مرتع یکی از مشکلات است زیرا که پروانه های صادره به افراد غیربومی داده شده و مردم فریدن در بحث دامداری دچار مشکل شده اند.وی بحث توسعه کشت گیاهان دارویی را مهم خواند و بحث کشت جایگزین برای سیب زمینی را مطرح کرد و افزود: به دلیل اینکه علاوه بر فریدن، همزمان در چند منطقه دیگر سیب زمینی برداشت می شود، لذا باید به کشت جایگزین نیز فکر شود. شفیعی همچنین از مذاکرات برای خرید تضمینی سیب زمینی تولید شده در منطقه خبر داد و گفت: در این خصوص مذاکراتی با مسئولان میادین میوه و تره بار شهرداری تهران صورت پذیرفته است.
در ادامه یدالله توکلی رئیس کمیته شناسایی استعداد ها نیز گزارشی از اقدامات این کمیته ارایه و تعدای از افراد مستعد منطقه را برای اطلاع حاظران معرفی کرد. وی همچنین از فراخوان برای جمع آوری اطلاعات استعدادها خبر داد و افزود: براساس فرمی که تهیه شده است و با توزیع آن بصورت دستی و الکترونیکی و اینترنتی اطلاعات این افراد جمع آوری و از توان ایشان بهره برداری خواهد شد. آقای توکلی در ادامه از پیگیری طرح راه اندازی رشته تحصیلی آموزش گیاهان دارویی خبر داد و افزود: این امکان در هنرستانهای منطقه وجود دارد. در پایان این جلسه غلامحسین احمدی از خبرنگاران باسابقه نیز بعنوان همکار جدید در حوزه اطلاع رسانی موسسه معرفی شد و مقرر گردید ایشان با تهیه خبر با کمیته ارتباطات و روابط عمومی همکاری نماید.
تمام/

 

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
 کد امنیتی:
 
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© دره بید(فریدن) 1387
hmoradi63@darrehbid.ir ; ak_kazemi2003@darrehbid.ir
Powered By: گروه نرم افزاری فکا